Coraz częściej można zaobserwować tendencję do niechętnego korzystania z usług specjalistów. Większość ludzi jest zdania, że to „wujek Google” rozwiąże każdy problem. Nie ma więc sensu chodzić do lekarzy, aby się leczyć, skoro w internecie opisane są sposoby na każdą dolegliwość; nie ma po co korzystać z porad prawny, nie ma sensu tego i tamtego. Jednej kwestii jednak nie załatwi się przez internet, mianowicie chęci złożenia wniosku o wyegzekwowanie długu.

Dlaczego osobista wizyta w kancelarii komorniczej to dobre rozwiązanie?

W celu złożenia takiego wniosku należy udać się osobiście do kancelarii komornika i tam sfinalizować wszystkie z tym związane czynności. Wracając jednak do tematu, to ludzie zapominają o jednej bardzo ważnej kwestii. Mianowicie, specjaliści są nie tylko po to by ułatwić nam żywot, ale także dzięki ich wiedzy sami możemy się czegoś dowiedzieć, rozwinąć. Czyż to nie cudowne, że za pomocą jednego spotkania wiedza może w jakimś stopniu wzrosnąć? Nie wiadomo, może ludzie nie chcą korzystać z pomocy ani lekarza, ani prawnika, bo boją się, że i jeden, i drugi pozna najmroczniejsze sekrety ich ciała i duszy a co gorsza przekaże je dalej? Jest to całkowita niedorzeczność, bo zarówno jednego, jak i drugiego obowiązuje tajemnica zawodowa. Tak jak księdza tajemnica spowiedzi. Za jej niedotrzymanie grożą poważne konsekwencje. Nieważne czy się jest księdzem, psychologiem, komornikiem, czy lekarzem- tajemnica zawodowa obowiązuje i nie ma od niej wyjątków. Trzeba zrozumieć, że tak jak bez wizyty w kancelarii komornika nie rozpocznie się proces o odzyskanie pieniędzy od dłużnika, tak samo samodzielnie się człowiek nie wyleczy (może jedynie zaleczyć, uśpić objawy choroby, ale bez pomocy specjalisty całkowite wyleczenie jest niemożliwe), nie poradzi sobie z niezrozumiałymi normami prawnymi i tak dalej. Nie ma sensu się tłumaczyć, że na to wszystko trzeba mieć czas i pieniądze.

Kłopot z komornikiem

Z jakiej pomocy mogę skorzystać wynajmując komornika?

Koszt takiej usługi nie jest przerażająco wysoki, a co do czasu, to coraz więcej firm świadczy swoje usługi także przez internet. Można więc bez wychodzenia z domu dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy, a czasem załatwić wszelkie formalności związanymi z jakąś sprawą. Może nadejdą czasy, że nie będzie konieczności odwiedzania komornika w jego kancelarii? Ano właśnie. Czy komornik w swojej kancelarii przyjmuje tylko klientów i zajmuje się wypełnianiem odpowiednich dokumentów, czy jest on także uprawniony do udzielania jakichś rad natury prawne? Pragnąc odpowiedzieć na to pytanie trzeba byłoby głębiej poszperać. Zdaje się jednak, że jego główne zadanie polega na czym innym, dlatego osoby udające się do jego kancelarii nie szukają porad, a jedynie proszą o pomoc w egzekwowaniu tego, co sąd nakazał. Przede wszystkim są to sprawy o alimenty, ale z drugiej strony krąży pogląd, że komornicy w swoich kancelariach zasypani są biurową pracą. Chcąc dowiedzieć się czy rzeczywiście tak jest należałoby podpytać kogoś z jego otoczenia, na przykład asesora komorniczego. On na pewno coś na ten temat wie, bo zazwyczaj jego zadaniem jest przesiadywanie w kancelarii komornika i zajmowanie się tą całą biurokracją.