Współcześnie coraz więcej polskich przedsiębiorców zmaga się z problemami związanymi z utratą płynności finansowej. Ma to związek nie tylko z nieprzemyślanymi inwestycjami, ale nieustannie zmieniającą się sytuacją na rynku gospodarczym. W ten sposób firmy popadają w ogromne długi, z których nie jest wcale tak łatwo wyjść – zwłaszcza samodzielnie.

Znalezienie profesjonalnej kancelarii radcowsko-adwokackiej, która pomoże w wyjściu z zadłużenia to najskuteczniejszy sposób, aby pozbyć się długów firmy. Trudno jest jednak znaleźć specjalistów, którzy pomogą w każdej sytuacji. Na samym początku warto jednak wiedzieć na czym polega oddłużanie firm, a takie w jaki sposób i w jakim momencie, zwrócić się o pomoc do kancelarii prawnej. 

Oddłużanie firm – na czym polega? 

Aktualnie coraz więcej spółek popada w zadłużenia, z których nie potrafi samodzielnie wyjść. W efekcie cześć z nich popada w tzw. spiralę zadłużenia, czyli niekończącego się długu, pochodzącego z różnych źródeł. Niestety wielu przedsiębiorców decyduje się na zaciąganie kolejnych pożyczek, aby spłacić bieżące długi, czego efektem są narastające odsetki i niemożliwość ich pokrycia. Dlatego w przypadku pojawienia się wysokiego zadłużenia, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej, która pomoże oddłużyć naszą firmę. 

Na czym polega oddłużanie firmy? Oddłużanie to proces długotrwały, ale przynoszący najlepsze efekty. Polega przede wszystkim na likwidacji długów za pomocą sporządzonego planu spłaty. W ten sposób zmniejsza się stałe zadłużenie, przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów dodatkowych. Oddłużanie firmy może również doprowadzić do prawnego umorzenia całego długu lub jego części poprzez orzeczenie sądu. 

Oddłużanie firm jest po części związane z upadłością konsumencką. 

Kto pomoże w oddłużeniu naszej firmy? 

Oddłużanie firm – na czym polega? Samodzielne oddłużenie firmy jest w praktyce niemożliwe. Nie tylko ze względu na brak znajomości zawiłości prawnych, ale również technik, które pomogą wydostać się z długu. Dlatego firmy, które popadły w spiralę zadłużenia powinny skorzystać z profesjonalnej pomocy kancelarii radcowsko-adwokackiej.

Tylko oni będą w stanie zweryfikować problem, a także podjąć prawne kroki ku temu, aby zadłużenie spłacić bądź zmniejszyć. Jednocześnie w przypadku chęci umorzenia długu lub jego części, kancelaria prawna będzie reprezentowała interes swojego klienta w trakcie trwającego postępowania. 

Rola kancelarii radcowsko-adwokackiej w procesie oddłużania firmy 

Kancelaria radcowsko-adwokacka posiada wszelkie środki do tego, aby pomóc firmom wyjście z długów. W ich ofercie znajduje się nie tylko pomoc w prawnym umarzaniu długów, ale również wstrzymanie postępowania windykacyjnego bądź komorniczego. W tym przypadku konieczne będzie sporządzenie odpowiednich pism – w tym oświadczeń oraz skarg. 

Kancelaria prawnicza sporządza również pisma sądowe, które będą niezbędne do rozpoczęcia postepowania o prawne oddłużanie firmy. Profesjonalna pomoc adwokatów i radców prawnych umożliwi sporządzenie pism odpierających zarzuty od nakazów zapłaty i pism procesowych.

Wiedza i doświadczenie pracowników kancelarii radcowsko-adwokackiej zwiększa szansę na wyjście z zadłużenia. 

Kancelarie adwokackie zajmują się również reprezentowaniem klienta podczas rozpraw sądowych dotyczących sądowego umorzania zadłużenia lub jego części. Oprócz tego pomagają klientom w sporządzeniu profesjonalnego planu spłaty długów, który nie ingeruje w działalność spółki, a jednocześnie pozwala na uwolnienie się z zadłużenia bez konieczności ogłaszania upadłości firmy. W ten sposób mogą reprezentować klienta przed wierzycielami prywatnymi oraz urzędami, zawierając z nimi stosowne porozumienia. 

Pracownicy kancelarii radcowsko-adwokackiej mają także wgląd do dostępnych baz danych zadłużenia, dzięki czemu mogą dokładnie sprawdzić ile firma jest winna swoim wierzycielom. 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w oddłużaniu? 

Z racji tego, że wiele firm wpada w spiralę zadłużenia poprzez samodzielne próby spłaty zadłużenia, skorzystanie z profesjonalnej pomocy jest najlepszym wyjściem. Dzięki temu nie podejmowane są kolejne próby, a ustalany jest konkretny plan likwidacji zadłużenia. Dodatkowo pomoc radców prawnych oraz adwokatów pozwala na skierowanie sprawy na drogę sądową, aby prawnie umorzyć dług. W przypadku trudnych sytuacji, adwokaci pomogą przeprowadzić postępowanie upadłościowe firmy, a następnie podejmą się reprezentacji klienta w sądzie. 

Przeczytaj też: http://www.adwokat-kaminska.pl/jak-przeprowadzic-szybki-rozwod/